Stomatologia estetyczna

Patrząc na drugą osobę, zwracamy uwagę głównie na jej oczy i usta, a więc i na zęby. To odruch, podsycany trwającym na świecie od lat kultem piękna. Ludzie zwracają uwagę na najmniejsze niedociągnięcia natury i chcą je koniecznie korygować.

Dlatego dzisiejsza stomatologia to w dużej mierze stomatologia estetyczna. Nasi specjaliści wykonują każdy zabieg tak, by w efekcie uzyskać nie tylko wynik terapeutyczny, ale by wygląd wyleczonego obszaru był estetyczny i naturalny.

Ponieważ wygląd stał się tak kluczową cechą każdego z nas, wielu pacjentów wręcz marzy o tym, by ich uśmiech stał się piękny. Powodów, dla których pacjenci zwracają się do nas po pomoc jest wiele, ­ począwszy od przypadłości wynikających z uwarunkowań genetycznych, przez piętno przebytych chorób i kuracji, urazów mechanicznych, aż po nieprawidłowości, które wyniknęły w trakcie wzrostu zębów lub, które ujawniły się wraz z wiekiem.

Kosmetologia dentystyczna zajmuje się między innymi takimi zabiegami jak:
• wybielanie zębów,
• licówki,
• system uzupełnień inlay i onlay,
• korony protetyczne.

Wiemy, że decyzja dotycząca zmiany wyglądu zębów jest i trudna, i ważna. Nasi specjaliści pomagają przejść przez to tak, by w efekcie uzyskać najlepsze rozwiązanie, które znacząco poprawi estetykę uśmiechu pacjenta. Specjaliści Dentinu to doświadczeni lekarze. Swoją ogromną wiedzę zdobywają, zarówno uczestnicząc w licznych szkoleniach, dotyczących stosowania najnowszych technik leczenia, jak i dzięki wieloletniemu doświadczeniu zawodowemu i zdobytym specjalizacjom. Każda decyzja, jaką podejmujemy, wiąże się z bardzo dokładnym badaniem i wywiadem przeprowadzanym przez specjalistę. Ważne są uwarunkowania anatomiczne pacjenta, stan zdrowia jego organizmu i dokładnie opisany poziom oczekiwań co do uzyskanych efektów. Wszystko po to, by móc dobrać odpowiednią i najmniej inwazyjną w danym przypadku metodę leczenia i aby w jej wyniku wysiłek lekarza i pacjenta został zwieńczony poczuciem zadowolenia leczonej osoby.

Z pomocą metod stomatologii estetycznej można osiągnąć czasem wręcz spektakularne efekty i wygrać walkę z własnymi słabościami i kompleksami. Nasi lekarze są do Państwa dyspozycji.