Air-Flow®

W zabiegach opartych na technologii Air-Flow® wykorzystuje się silny strumień powietrza, specjalne czyszczące drobinki i wodę. Dzięki tym składnikom można w łatwy i za razem skuteczny sposób usunąć płytkę nazębną, miękkie osady a także powierzchniowe przebarwienia zębów. W precyzyjny sposób można oczyścić zęby tak, by przygotować je do zabiegów dentystycznych (protetyka, ortodoncja) lub by przywrócić zębom ich naturalny wygląd. Jest to również skuteczna metoda usuwania płytki nazębnej u pacjentów ze stałymi aparatami ortodontycznymi.

Metoda jest nie tylko szybsza niż konwencjonalne sposoby, ale także bezpieczna dla pacjenta - nie powoduje ścierania szkliwa i jest bezbolesna.

Air-Flow® wykorzystuje się z powodzeniem do usuwania kamienia nazębnego. Metoda bywa też stosowana do wstępnego czyszczenia chorych powierzchni zębów, by móc odsłonić obserwowany obszar i postawić odpowiednią diagnozę.

Stosując Air-Flow® podczas zabiegów fluorowania uzyskuje się lepszy efekt wchłaniania fluoru.

Technologię wykorzystuje się także podczas przygotowywania do lakierowania powierzchni zębów mlecznych u dzieci. Wszystko po to, by móc dokładnie oczyścić powierzchnię zębów przed nałożeniem ochronnej warstwy lakieru.

Air-Flow® to dobry sposób wykorzystywany w profilaktyce jamy ustnej. Dzięki temu urządzeniu można usunąć płytkę nazębną i inne osady w momencie gdy nie zagrażają one jeszcze przyzębiu pacjenta.

Poza tym metoda daje bardzo dobry efekt estetyczny: zęby odzyskują swój naturalny kolor, stają się gładkie, błyszczące i pozbawione przebarwień powierzchniowych.